ייעוץ וניהול מערך משלוחים לשופרסל

המטרה

המטרה

העברת מערך ההפצה הוותיק של קונצרן שופרסל למערך הפצה עדכני, מערך המותאם למציאות החדשה של שליטה ובקרה בתהליך, שמירת שרשרת האיכות והקירור, עמידה בחוקי ההפצה הרלוונטיים (מותאם לחוק הטכנאים), בניית תיק נהלים ובניית ממשקים עם מערך הליקוט ושירות הלקוחות. גיוס בעלי תפקיד, הקמת מוקד שליטה וכל זאת תוך עמידה בתקציב מוגדר.

האתגר

האתגר

מערך ההפצה של שופרסל נחשב למוביל בארץ, 350,000 הזמנות חודשיות בימים שבשגרה. משלוח ממוצע מכיל 5 ארגזים בממוצע, משלוח רשת יש חסד בבעלות שופרסל בממוצע 8 ארגזים למשלוח. ההפצה מתבססת על מפיצים חיצוניים אשר פועלים בהתאם להנחיות שופרסל. כל מערך ההפצה לא פוקח ולא נוהל, המערך הגיב לשריפות ולא עסק במניעה. המערך מכיל כ 400 כלי רכב , מפיץ ברמה יומית מכ 40 סניפים בחלונות זמן קבועים. למשתנים הנ"ל נכנסו גם חוקים חדשים והנחיות כגון חוק הטכנאים , שמירה על שרשרת הקירור, ניטור כלי רכב ברמת און ליין, מערך אבטחה, ניהול כלי הרכב, מיתוג, ניראות השליחים, חתימה על הסכמים עדכניים אל מול המשלחים ועוד.

התהליך

התהליך

בניית תיק ההפצה נערך לאחר הכרות השטח והמערכות. נבנו תהליכים והגדרות לבעלי תפקיד. פותחו והוטמעו ביחד עם מערכות מידע דוחות ומודולים רלוונטים על מנת לתת אפשרות שליטה במערך. נחתמו הסכמים חדשים אל מול המפיצים , כולל רכישת כלי רכב העומדים בדרישות שרשרת הקירור. נכתבו נהלי הדרכה והוטמעו הן באפליקציית המפיץ וגם בהדרכות שוטפות. הארץ חולקה ל3 אזורים, כל מנהל אזור נמדד על הצלחות על בסיס מדדים ידועים בסניפיו השונים. הקמת מוקד הפצה הפותר בעיות , עוקב ומנטר מסלולי הפצה. מציף ופותר בעיות. נעשה ויסות כ"א יומי בהתאם ללחצים מקומיים. ההסכמים החדשים ומערך השליטה המשופר חוסך לשופרסל כסף רב כל חודש. ניהול ההפצה בפועל עד לגיוס מנהל הפצה יעודי.

השלבים

01

בחינת וסקירת הקיים ובניית תוכנית אסטרטגית

02

תכנון מערך הפצה: נהלים, הסכמים, בעלי תפקיד, דוחות, מדידה ובקרה.

03

חתימה על הסכמים, בניית מוקד הפצה וגיוס בעלי תפקיד

04

הפעלה וניהול ההפצה בפועל וזאת על מנת לזהות נקודות תורפה ושיפור והידוק הפיקוח

תוצאות

ההתנהלות אל מול הספקים החיצוניים, רתימתם להצלחת התהליך, הצפת הבעיות והפתרונות עד רמת הפרט, השליח הסופי, דירוג שליחים, הסכמה על "המקלות והגזרים", ייצוג מערך ההפצה בישיבות שבועיות ובקרות שטח.

שופרסל השכילה בניהול נכון וקריאה נכונה של השוק והבינה שנושא האון ליין וחווית הלקוח מהזמנה באתר ידידותי ועד הפצה נכונה יביא לצמיחה.
שופרסל התכוננה לטפל במערך והכינה את עצמה הן לצמיחה עם שליטה מוחלטת וגם להתמודדות במצב חריג.

מערך ההפצה שבנינו לשופרסל הינו מערך הפצה יעיל, עדכני, מערך עם יכולת שליטה ובקרה און ליין, נבנו הגדרות, נקבעו גבולות גזרה והמערך מוכיח את עצמו גם בתקופות חירום ואחרי על הפצה של כ 70% מסה"כ הקניות ברשת.

הגיע הזמן למקד את העסק שלכם

הגיע הזמן

למקד את העסק שלכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן