ניהול שרשרת הפצת חיסונים בלשכת הבריאות מחוז דרום

המטרה

המטרה

העברת מערך ההפצה הישן של משרד הבריאות למערך הפצה עדכני, מערך המותאם למציאות החדשה של שליטה ובקרה בתהליך, שמירת שרשרת האיכות והקירור, עמידה בחוקי ההפצה הרלוונטיים, בניית תיק נהלים ובניית ממשקים עם מערך הליקוט ושירות הלקוחות וכל זאת תוך עמידה בתקציב מוגדר.

האתגר

האתגר

לשכת בריאות מחוז דרום ממוקמת בבאר שבע, הלשכה אחראית על מתן שירותי בריאות  מנתיבות ועד אילת. כמו יתר לשכות הבריאות בארץ, הלשכה שייכת לחטיבת שירותי הבריאות ולתחום שירותי בריאות הציבור. מטרת לשכות הבריאות המחוזיות הנה ליישם את המדיניות של בריאות הציבור בשטח מול האוכלוסייה בתחומים הבאים: בריאות הסביבה (כגון פיקוח תברואי על מסעדות, בריכות שחיה, מוסדות חינוך), פיקוח על מזון (המיובא מחו"ל או המיוצר בארץ), אפידמיולוגיה (כגון חקירה וטיפול בהתפרצויות של מחלות ברמה המקומית והארצית), אם וילד, קידום בריאות ועוד.

מערך ההפצה בארגון – מתבסס על ביצוע הזמנות רכש בתחומים השונים (ציוד משרדי, ציוד משקי, ציוד רפואי, חיסונים), הגעתם ישירות ללשכת הבריאות למחסן הלוגיסטי ומשם הפצתם ללקוחות על בסיס נהגי הלשכה / נהגי מוניות ממכרז היסעים חשכ"ל.

התהליך

התהליך

בניית תיק ההפצה נערך לאחר הכרות השטח והמערכות. נבנו תהליכים . נחתמו הסכמים חדשים אל מול הפצה, כולל טיפול בנושא כלי רכב העומדים בדרישות שרשרת הקירור.

שרשרת הפצת החיסונים, ישנן מספר בעיות בנושא של שמירה ובקרה על טמפרטורת החיסונים מרגע יציאתם ממחסן לשכת הבריאות ועד הגעתם ללקוחות השונים.

מכיוון שהחיסונים משונעים ללקוחות לשכת הבריאות ע"י מוניות ובאמצעות צידניות קירור, אין אפשרות לדעת שהחיסונים הגיעו בטמפרטורה הנדרשת, אין אפשרות לדעת כמה זמן הן שהו בצידנית במקרה והייתה עליה בטמפרטורה ועל כן אין אפשרות לדעת שהחיסונים מגיעים תקינים לשימוש ללקוחות השונים.

נבחרה החלופה של הובלה במשאיות קירור תוך יצירת מכרז חדש להובלה ע"י משאיות קירור אשר בכל עת שומרות על טמפרטורת החיסון לפי הוראות היצרן ומונעת את הרס החיסון ואת השמדתו.

באמצעות אפשרות זו לשכות הבריאות יוכלו לשים דגש רב על השירות שניתן ללקוחות וכן על החיסכון בכספי ציבור, שכן בחירה בחלופה הראשונה רק תהווה מדד לטמפרטורת הצידניות ולא תמנע השמדות של חיסונים וכספי ציבור במידה והצידניות אכן לא יקררו כפי שצריך את החיסונים.

השלבים

01

בחינת וסקירת הקיים ובניית תוכנית אסטרטגית

02

תכנון תהליך הפצה: נהלים, הסכמים, מדידה ובקרה.

03

יציאה למכרז וחתימה על הסכמים.

04

הפעלה וניהול ההפצה דגש רב על השירות וכן על שמירת משאבים וכספים של לשכת הבריאות ומניעת השמדת חיסונים לא תקינים

תוצאות

ההתנהלות אל מול הספקים החיצוניים, רתימתם להצלחת התהליך, הצפת הבעיות והפתרונות עד רמת הפרט.

מערך ההפצה שתוכנן למשרד הבריאות הינו מערך הפצה יעיל, עדכני, מערך עם יכולת שליטה ובקרה און ליין, נבנו הגדרות, נקבעו גבולות גזרה והמערך מוכיח את עצמו גם בתקופות חירום ואחרי על הפצה של חיסונים ועוד.

הגיע הזמן למקד את העסק שלכם

הגיע הזמן

למקד את העסק שלכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן