כל סטארט אפ מצליח זקוק לייעוץ עסקי מקצועי על מנת להצליח בשוק התחרותי של היום. הדבר נכון הן עבור חברות טכנולוגיות חדשניות והן עבור יזמים עם רעיון מהפכני. בכל מקרה מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה שמתמחה בתחום, במטרה להפוך את הסטארט אפ שלכם להצלחה מסחררת.

ייעוץ עסקי לסטארט אפים יסייע לכם לצלוח את כל המכשולים והאתגרים השונים ויבטיח לכם התנהלות נבונה ומדויקת לכל אורך הדרך. הייעוץ העסקי יכלול שלבים שונים, כולל מחקר שוק, ניתוח המתחרים והכנת תוכנית עבודה ממוקדת ומדויקת לצרכים שלכם. 

ייעוץ עסקי לסטארט-אפים: הדרכה ליזמים בעלייה

ייעוץ עסקי לסטארט אפים – כל מה שחייבים לדעת

השלב הראשוני של ייעוץ עסקי אמור לכלול מחקר שוק וניתוח הפתרונות הקיימים. מדובר על סוג של בדיקת היתכנות, מאחר ואין שום סיבה להשקיע בסטארט אפ שאינו מחדש דבר ואינו עונה על הצרכים הקיימים היום בשוק. חברה מקצועית תבצע עבורכם מחקר מקצועי ומקיף של שוק היעד ותבחן לעומק את המתחרים שלכם. המטרה היא לבחון את הפתרונות הקיימים היום בשוק ולבחון מהו היתרון של הפתרון שלכם. המטרה היא לבחון כיצד כדאי למצב אותו בשוק, תוך כדי התייחסות למתחרים.

מומלץ לבחון את המודל העסקי של המתחרים, ההתנהלות העסקית שלהם, תהליכי המכירה, התמחור וכדומה. הדבר יספק לכם מידע חשוב לגבי הסביבה התחרותית שלכם ויסייע בתכנון האסטרטגיה המתאימה ביותר עבורכם.

ייעוץ עסקי לסטארט אפים – נקודות ששווה להכיר

ייעוץ עסקי אמור להתייחס לגודל השוק ולבחון את מידת האטרקטיביות של המיזם שלכם. יש לבחון את חסמי הכניסה לשוק, כגון רגולציה קפדנית, טכנולוגיה מורכבת ויקרה וכדומה. יש להתייחס לתקציב הנדרש עד להגעה לאבן דרך משמעותית וכמובן להגדיר את המודל העסקי המתאים למוצר או לשירות שאתם מספקים. יש להגדיר תוכנית חדירה לשוק ותחזית הכנסות והוצאות לשנים הקרובות, לצד תקציב מוגדר. התוכנית העסקית חיונית עבור המצגת למשקיעים, מאחר ואף משקיע לא יסכים לסכן את הכסף שלו עבור סטארט אפ חובבני, שאינו לוקח בחשבון את כל הפרמטרים החיוניים.

בהמשך כדאי להיעזר ביועץ עסקי לצורך בניית הצוות של המיזם, מאחר וגם הוא חיוני עבור המצגת למשקיעים. כמובן שתהליך גיוס ההשקעה עלול לקחת חודשים ארוכים, לכן הצוות יכול להתחיל לעבוד על פיתוח המוצר במשרה חלקית. צוות פעיל יהיה הרבה יותר אטרקטיבי עבור המשקיעים, מאחר ומדובר על השקעה במיזם פעיל ולא רק ברעיון.

אנו בחברת מיקוד לעסק נשמח לספק לכם ייעוץ עסקי לסטארט אפים ברמה הגבוהה ביותר. אנו מתמחים בייעוץ עסקי וליווי אסטרטגי ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו לאורך יותר מעשור של פעילות בתחום. שיטות העבודה שלנו יסייעו לכם להתנהל בצורה נבונה ורווחית יותר, תוך כדי בניית תוכנית עבודה המותאמת באופן אישי לצרכים שלכם. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ אישי, צרו קשר!

שתף עמוד: