אנשים רבים מתלבטים האם להקים את העסק שלהם בתור חברה בע"מ או כעסק מורשה, מאחר ולא פעם ההבדל בין שתי ההגדרות אינו ברור מספיק. כדאי לדעת כי ישנם יתרונות וחסרונות לשתי ההגדרות, לכן מומלץ להכיר את כל הדקויות ורק לאחר מכן להגיע למסקנה המתאימה ביותר עבורכם.

ברוב המקרים עסק המוגדר בתור חברה יעביר רושם מקצועי ורציני יותר על הלקוחות ובחלק מהמקרים מדובר גם על יתרון משמעותי מבחינת תשלום המס, אך מצד שני, חברה בע"מ מחויבת להוצאות שונות, שכלל אינן מוכרות לעוסק המורשה. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום, על מנת להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבור העסק שלכם.

האם כדאי להקים עסק כחברה בע"מ או כעסק מורשה? ואיך זה משפיע על מיתוג העסק שלי?

הקמת עסק כחברה בע"מ או כעסק מורשה – כל ההתלבטויות

עסק מורשה הינו עסק שמחזור העסקאות השנתי שלו עומד מעל לתקרת הפטור של עסק פטור. כמו כן, ישנם אנשי מקצוע, כגון רואי חשבון ועורכי דין, המחויבים מראש לפתוח עסק מורשה, ללא שום קשר למחזור העסקאות שלהם. הבעלים של העסק אחראי להצלחות ולכישלונות של העסק, לעומת חברה בע"מ הנחשבת לישות משפטית נפרדת. לרוב עסק שנפתח בתור חברה בע"מ הינו עסק שמחזור העסקאות שלו צפוי להיות גבוה והוא צפוי להעסיק עובדים רבים. הבעלים של החברה מחזיק באחריות מוגבלת על ההצלחות והכישלונות שלה והוא נאלץ לשלם מס גבוה יותר, מזה של העוסק המורשה.

כמו כן, העלויות השוטפות של החברה יהיו גבוהות יותר מזה של עסק מורשה, מאחר והתשלום לרואה החשבון יהיה גבוה יותר, העמלות של הבנקים גבוהות יותר ויש צורך לשלם אגרות שונות, שאינן מוכרות כלל לעוסק המורשה.

הקמת עסק כחברה בע"מ או בעסק מורשה – נקודות ששווה להכיר

עסק הנפתח בתור חברה בע"מ אינו מוגבל בסכום ההכנסות שלו, לכן המטרה המרכזית של כל חברה היא צמיחה כלכלית. עם זאת, כדאי לדעת כי בעוד שפתיחת עוסק מורשה נחשבת לפשוטה ומהירה יחסית, פתיחה של חברה בע"מ דורשת יותר מורכבות. יש לפעול לפי נהלים ממשלתיים מוגדרים ולהגיש מסמכים לאישור רשם החברות, דבר שמסבך את התהליך והופך אותו למורכב ומסורבל יותר.

ברמת העיקרון, ההחלטה אמורה להתקבל תוך כדי התחשבות בגורמים שונים, כולל ההכנסה הצפויה של העסק, כמות העובדים וההשפעה על המיתוג של העסק. חברה בע"מ תיראה תמיד מקצועית ורצינית יותר מעוסק מורשה, דבר שיתרום להצלחה שלה.

אנו בחברת מיקוד לעסק נשמח לספק לכם שירותי ייעוץ עסקי וליווי אסטרטגי. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל לעשור בתחום ונשמח לסייע לכם לקדם את העסק שלכם לשלב הבא. שיטות העבודה שלנו מותאמות באופן אישי לצרכים שלכם ואנו מתחייבים לספק לכם פתרון מקיף ויסודי, הכולל את כל תחומי הפעילות העסקית שלכם. נשמח להציע לכם שירותי ליווי עסקי מתמשכים או נקודתיים, בהתאם לצרכים ולהעדפות האישיות שלכם. למידע נוסף, צרו קשר!

שתף עמוד: